האופן שבו מבצעים השתלת שיער תלוי בשיטה שבה בוחרים. נכון להיום יש שלוש שיטות שבהן משתמשים על מנת לבצע השתלת שיער לגברים ונשים וכדאי להכיר את ההבדלים ביניהן. אם רוצים להיכנס לעובי הקורה, אפשר גם לברר לגבי אפשרויות השתלת שיער על רקע רפואי מסוים, בהתאם לגיל ספציפי או לאחר ניסיון קודם עם השתלות בשיטות אחרות.

השיטה הוותיקה והמסורתית עבור השתלת שיער מכונה FUT ובה חותכים או קוצרים רצועות שיער מהאזור הנתרם. כמו בשיטות אחרות, גם כאן הדגש הוא על האופן שבו שערות וזקיקים מאזור מסוים יכולים לסייע להשתלת שיער באזור אחר. אם למשל מדובר בהשתלת שיער לגברים, מעדיפים להוציא את השערות מהחלק האחורי של העורף. אצל נשים ניתן לעשות זאת באזורים נסתרים אחרים וזאת על מנת לשמור על מראה אסתטי.

הבעיה עם שיטת FUT באה לידי ביטוי בהשארת צלקות. אפשר כמובן לכסות את הצלקת באמצעות קעקוע, אך זו עדיין אופציה בעייתית. מעבר לכך, זקיקי שיער רבים עלולים להיפגם בתהליך שבו מנסים להעביר אותם מהאזור התורם לאזור הנתרם וכך גם איכות התוצאה הסופית נפגעת משמעותית.

תהליך השתלת שיער והשלבים - כל מה שרציתם לדעת

מהי שיטת FUE?

השתלת שיער בשיטת FUE נחשבת מתקדמת יותר ומטבע הדברים התהליך שלה מעט שונה. קודם כל, זו שיטה שבה לא חותכים או מכאיבים ולכן היא מתבצעת ללא הרדמה כללית ועם אחוזי הצלחה גבוהים. בשיטת FUE מעבירים את השיער על ידי חילוץ ידני של הזקיקים ובאופן שמגן עליהם. בהמשך, כל שנותר הוא לשתול את השקיקים באזור הנתרם ולהמתין לקליטה שלהם בגוף.

השתלות שיער FUE מאפשרות לקבל מספר שיערות גבוה יותר בהשוואה לשיטה המסורתית. השלב הראשון בשיטה הזו הוא בדרך כלל פגישה אישית עם המטופל, השלב השני הוא הוצאת הזקיקים באופן ידני ועל ידי שימוש במחט עדינה והשלב השלישי הוא ההשתלה.

השתלת שיער בשיטת FUE? מהי השיטה

מהי שיטת DHI?

תהליך השתלת שיער בשיטת DHI מתבצע בהרדמה מקומית אך גם הוא אינו מלווה בכאבים. כאן מדובר בשיטה יחסית שונה בהשוואה לטכניקות המסורתיות, אך עם אחוזי הצלחה מעולים ובמחיר יחסית גבוה.

השלב הראשון בהשתלת שיער בשיטת DHI הוא בקרת איכות על זקיקי השיער. מטרת הבדיקה היא לוודא שהזקיקים תקינים ושלמים ושהם במצב טוב להשתלה. ככל שהשלב של בקרת איכות מתבצע בצורה יסודית יותר, כך עולה הסיכוי להשיג אחוזי חלקיקים מוצלחים גם לאחר ההשתלה.

בשלב השני מתאימים את קוטר המחט של המזרק המשמש כתושבת לזקיק בהתאם לגודל הזקיק. בפועל זה אומר שניתן לבצע התאמה של החל מ-0.6 ועד 1.2 מילימטר, כך שמשתילים יותר זקיקי שיער במסגרת התהליך ובכל ס"מ על הקרקפת. במקביל, השלב הזה מוכיח גם את היתרונות של שיטת DHI בכל הנוגע למניעת פציעות ולקיצור משך תקופת ההחלמה.

בשלב השלישי משתילים את הזקיקים שנלקחו מתוך האזור התורם אל האזור הנתרם. העובדה שניתן להשתיל יותר זקיקים ושכל זקיק עובר בקרת איכות מוכיחה את עצמה בשיטת DHI, גם בהשוואה לשיטות האחרות וגם בצורה אבסולוטית.

תהליך השתלת שיער בשיטת DHI?

מה צריך לעשות לפני שבוחרים שיטה עבור תהליך השתלת שיער?

רבים לא מכירים את ההבדלים בין שיטות השתלת השיער ולא יודעים מה עליהם לעשות על מנת להבטיח תוצאות טובות. ההמלצה העקרונית בהקשר הזה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבחון כל מקרה לגופו. כמובן שתמיד עדיף לבחור בשיטה המתקדמת ביותר ובכל מקרה רצוי לבצע את ההשתלה בטורקיה – כדי לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על שלבי התהליך ועל התוצאה הסופית שלו.

עבור תהליך השתלת שיער בטורקיה >> לחצו כאן